ویتامین های محلول در چربی ( قسمت دوم )

VITAMIN

ویتامین های محلول در چربی ( قسمت دوم )

ویتامین های محلول در چربی شامل ویتامین های A،D ،  Kو E می باشند که در اینجا به ویتامینهای K  و E  می پردازیم.

VITAMIN E

ویتامین ایی

ویتامین E به عنوان یک آنتی‌اکسیدان مهم در بدن شما عمل می‌کند و برای جریان خون سالم و عملکرد سیستم ایمنی  ضروری است.

افرادی که شرایط پزشکی مشخصی دارند، از جمله سندرم روده کوتاه، فیبروز کیستی ، ممکن است برای پیشگیری از کمبود نیازمند مکمل ویتامین E باشند.

همچنین به طور معمول توصیه می‌شود که ویتامین ایی به همراه یک وعده غذایی مصرف شود.

 

 

نیاز روزانه ویتامین E

شیرده باردار خانم آقا سن
4 mg 4mg 0-6 ماه
5 mg 5mg 7-12 ماه
6 mg 6 mg 1-3 سال
7 mg 7 mg 4-8 سال
11 mg 11 mg 9-13 سال
19 mg

15 mg

15 mg 15 mg بالای 14 سال

 

منابع ویتامین E

غذاهای متعددی ویتامین E را فراهم می کنند. آجیل، دانه ها و روغن های گیاهی از جمله بهترین منابع هستند و مقادیر قابل توجهی در سبزیجات برگ سبز و غلات غنی شده موجود است ویتامین E در رژیم های غذایی از سویا، کانولا، ذرت و سایر روغن های گیاهی و محصولات غذایی نیز فراهم میشود

کمبود ویتامین E

کمبود ویتامین E نادر است و علائم کمبود آشکار در افراد سالمی که ویتامین E کمی از رژیم غذایی خود دریافت می کنند، مشاهده نشده است. نوزادان نارس با وزن بسیار کم (کمتر از 1500 گرم) ممکن است کمبود ویتامین E داشته باشند. مکمل ویتامین E در این نوزادان ممکن است خطر برخی از عوارض مانند عوارضی که شبکیه چشم را تحت تاثیر قرار می دهد را کاهش دهد، اما همچنین می تواند خطر عفونت را افزایش دهد.

از آنجایی که دستگاه گوارش برای جذب ویتامین E به چربی نیاز دارد، افراد مبتلا به اختلالات سوء جذب چربی بیشتر از افراد بدون چنین اختلالاتی دچار کمبود می شوند.

برخی از افراد مبتلا به ابالیپوپروتئینمی، یک اختلال ارثی نادر که منجر به جذب ضعیف چربی در رژیم غذایی می‌شود، به دوزهای زیادی از ویتامین E (تقریباً 100 میلی‌گرم بر کیلوگرم یا 5 تا 10 گرم در روز) نیاز دارند. کمبود ویتامین E ثانویه به ابالیپوپروتئینمی باعث مشکلاتی مانند انتقال ضعیف تکانه های عصبی، ضعف عضلانی و تحلیل شبکیه می شود که منجر به کوری می گردد. آتاکسی و کمبود ویتامین E (AVED) یکی دیگر از اختلالات نادر و ارثی است که در آن پروتئین انتقال آلفا توکوفرول کبد معیوب یا وجود ندارد. افراد مبتلا به AVED چنان دچار کمبود شدید ویتامین E هستند که دچار آسیب عصبی می شوند و توانایی راه رفتن را از دست می دهند، مگر اینکه دوزهای زیادی از ویتامین E مکمل های تغذیه ای مصرف کنند.

خطرات سلامتی ناشی از مصرف بیش از حد ویتامین  E

هیچ گونه اثر نامطلوبی از مصرف ویتامین E در غذا پیدا نشده است. با این حال، دوزهای بالای مکمل های ویتامین E می تواند باعث خونریزی و اختلال در انعقاد خون شود و داده های آزمایشگاهی نشان می دهد که دوزهای بالا تجمع پلاکتی را مهار می کند.

VITAMIN E

ویتامین کا

ویتامین K به عنوان یک کوآنزیم برای کربوکسیلاز وابسته به ویتامین K عمل می کند، آنزیمی که برای سنتز پروتئین های دخیل در هموستاز (لخته شدن خون) و متابولیسم استخوان و سایر عملکردهای فیزیولوژیکی مختلف لازم است.همچنین ویتامین K برای لخته شدن خون، استخوان و سلامت قلب و  مورد نیاز می باشد.

کاهش قابل‌توجه ویتامین K در بزرگسالان نادر است، اگر چه در افراد مبتلا به اختلالات خونریزی و شرایط سوجذب شایع‌تر است، همچنین در افرادی که داروهایی را مصرف می‌کنند که با جذب ویتامین K تداخل دارند.

شما می‌توانید در هر زمان از روز ویتامین K را با وعده غذایی و یا میان وعده که حاوی چربی هستند، مصرف کنید.

از آنجا که اکثر مردم ویتامین کا را از طریق رژیم غذایی خود به دست می‌آورند، توصیه نمی‌شود که مکمل‌های حاوی دوز بالا داشته باشند مگر اینکه  توسط پزشک  توصیه شود. در بعضی از مکمل ها ی تغذیه ای حاوی املاح و یا مولتی ویتامین،ویتامین کا وجود دارد.

با این وجود، مصرف ویتامین K ممکن است با داروهای خاص ضدانعقادخون تداخل داشته باشد. اگر شما این داروها را استفاده می کنید، قبل از گرفتن ویتامین K با پزشک خود مشورت کنید.

 

مقدار مورد نیاز ویتامین k

شیرده باردار خانم آقا سن
2.0 mcg 2.0 mcg 0-6 ماه
2.5 mcg 2.5 mcg 7-12 ماه
30 mcg 30 mcg 1-3 سال
55 mcg 55 mcg  4-8 سال
60 mcg 60 mcg 9-13 سال
75 mcg 75 mcg 75 mcg 75 mcg 14-18 سال
90 mcg 90 mcg 90 mcg 120 mcg بالای 19  سال

 

 

منابع ویتامین K

منابع غذایی شامل سبزیجات، به ویژه سبزیجات برگ سبز، روغن های گیاهی و برخی میوه ها است. گوشت، غذاهای لبنی و تخم مرغ حاوی سطوح پایین ویتامین K هستند  و سایر غذاهای تخمیر شده مانند پنیر نیز حاوی ویتامین k می باشند. با این حال، اشکال و مقادیر ویتامین K در این غذاها بسته به سویه‌های باکتریایی مورد استفاده در ساخت غذاها و شرایط تخمیر آن‌ها احتمالاً متفاوت است.

کمبود ویتامین K

خونریزی از علائم کلاسیک کمبود ویتامین K می باشد، اگرچه این اثرات تنها در موارد شدید رخ می دهد. از آنجایی که ویتامین K برای کربوکسیلاسیون استئوکلسین در استخوان مورد نیاز است، کمبود ویتامین K همچنین می تواند معدنی شدن استخوان را کاهش داده و به پوکی استخوان منجر شود.

منبع

https://ods.od.nih.gov/factsheets /

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ما برای ارائه خدمات بهتر از کوکی ها استفاده میکنیم.