زردچوبه و فلفل سیاه ترکیبی قدرتمند برای سلامتی

زردچوبه و فلفل سیاه

زردچوبه و فلفل سیاه ترکیبی قدرتمند برای سلامتی

زردچوبه که به ادویه طلایی نیز معروف است، گیاهی بلند است که در آسیا و آمریکای مرکزی رشد می کند و هزاران سال است که در طب سنتی هند برای درمان بیماری های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

مطالعات مختلف علمی نیز از اثرات مفید زردچوبه بر سلامتی حمایت می کنند اما ترکیب زردچوبه و فلفل سیاه ممکن است باز هم اثرات آن را افزایش دهد.

در حالی که اکثر مردم این دو ماده را فقط به عنوان چاشنی غذا می شناسند؛ زردچوبه و فلفل سیاه دارای ترکیبات فعال کلیدی هستند که مصرف همزمان آنها به ویژگی­های ضد التهابی، آنتی اکسیدانی و مبارزه با بیماری هردو کمک می­ کنند.

زردچوبه

کورکومین در زردچوبه

ترکیبات کلیدی موجود در زردچوبه را کورکومینوئیدها می­ نامند و خود کورکومین فعال ترین آنها است و به نظر می رسد مهمترین آنها نیز باشد، که چندین مزیت برای سلامتی دارد. کورکومین یک آنتی اکسیدان قوی است و دارای خواص ضد التهابی، ضد باکتری و ضد قارچی است. با این حال، یکی از بزرگترین مشکلات کورکومین این است که به خوبی در بدن جذب نمی شود. لذا در مکمل های تغذیه ای مختلف همراه با مواد دیگر در دسترس است.

فلفل سیاه

پیپرین در فلفل سیاه

فلفل سیاه حاوی ترکیب زیست فعال پیپرین (یک آلکالوئید مانند کپسایسین، جزء فعال موجود در پودر چیلی و فلفل قرمز) است. نشان داده شده است که پیپرین به تسکین حالت تهوع، سردرد و هضم ضعیف کمک می­ کند و همچنین دارای خواص ضد التهابی است. با این حال، مهمترین مزیت آن ممکن است توانایی آن در افزایش جذب کورکومین باشد.

پیپرین با افزایش سیالیت غشایی در دستگاه گوارش (به طور دقیق روده ها) جذب ریزمغذی­ها را در بدن شما آسان تر می کند. این بدان معناست که شما با افزودن مقداری فلفل سیاه به وعده غذایی خود می توانید آهن، روی و کلسیم بیشتری را از غذاهای مصرفی، جذب کنید. همچنین تحقیقات نشان می دهد که ترکیب پیپرین در فلفل سیاه و کورکومین در زردچوبه جذب کورکومین را تا 2000٪ افزایش می دهد.

 

کورکومین و پیپرین هرکدام دارای خواص سلامتی ویژه ای برای خود هستند اما مصرف هم زمان هردو این مواد می تواند اثر هردو را افزایش دهد.

 

مبارزه با التهاب و کمک به کاهش درد

کورکومین زردچوبه دارای خواص ضد التهابی قوی است. مطالعات همچنین نشان می دهند که زردچوبه ممکن است در پیشگیری و کمک به درمان آرتریت -بیماری که با التهاب و درد مفاصل مشخص می شود- نقش داشته باشد.

از طرف دیگر مشخص شده است که پیپرین دارای خواص ضد التهابی و ضد آرتروز می باشد. این ماده به کاهش حساسیت گیرنده درد ویژه ای در بدن کمک می کند، که می تواند احساس ناراحتی را بیشتر کاهش دهد.

هنگامی که این دو ماده ترکیب می شوند، یک ترکیب قوی ضد التهاب را به وجود می­ آورند که می توانند به کاهش ناراحتی و درد کمک کنند.

 

کمک به هضم غذا

پزشکی هند هزاران سال است که از زردچوبه برای هضم غذا کمک می گیرد. مطالعات مدرن نیز از استفاده آن حمایت می کند و نشان می دهد که می تواند به کاهش اسپاسم و نفخ روده کمک کند.

ثابت شده است که پیپرین فعالیت آنزیم های گوارشی را در روده افزایش می دهد و به بدن کمک می کند غذا را سریع تر و راحت تر هضم و جذب کند.

علاوه بر این، خواص ضد التهابی زردچوبه و پیپرین ممکن است به کاهش التهاب روده کمک کنند، که می تواند برای هضم غذا نیز موثر باشد.

 

مقدار مصرف

مورد مهمی که در رابطه با اثر گذاری مواد گیاهی یا عصاره آنها وجود دارد، استفاده در دوز و اندازه مناسب است که بهترین اثربخشی را با کمترین عارضه برای شما در پی داشته باشد.

استفاده از زردچوبه و فلفل سیاه به عنوان ادویه و چاشنی در غذا تا حدی قابل تحمل است و مقدار بیشتر آنها می ­تواند طعم غذا را تغییر دهد یا حتی غذا را غیر قابل مصرف کند. به عنوان مثال برای دریافت مقدار کافی از پیپرین باید حدود دوقاشق غذاخوری فلفل سیاه مصرف شود که مقدار زیادی به حساب می­ آید.

استفاده از مکمل های زردچوبه و فلفل سیاه (کورکومین و پیپرین) با نامهای مختلف این امکان را می دهند که علاوه بر استفاده از مزایای این دو ماده بتوانید طعم غذاها را نیز کنترل کنید و لازم به مصرف مقدار زیادی زردچوبه و فلفل سیاه در غذاها نداشته باشید.

 

 

 

https://www.healthline.com/nutrition/turmeric-and-black-pepper

 

https://theturmeric.co/blogs/the-root/this-mystery-ingredient-increases-turmeric-absorption-by-2000

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ما برای ارائه خدمات بهتر از کوکی ها استفاده میکنیم.