لیمو ترش و لاغری

لیمو ترش و لاغری

لیمو ترش و لاغری

لیمو ترش یک میوه شناخته شده و دوست داشتنی است که عموماَ به عنوان چاشنی در غذاها یا نوشیدنی ها مورد استفاده قرار می ­گیرد. لیمو ترش منبع غنی از ویتامین C است که یک عدد از آن میتواند بیش از نیمی از نیاز روزانه افراد به این ویتامین را تامین کند. لیموترش دارای مزایای زیادی برای برای سلامتی و حتی تناسب اندام است.

این میوه با داشتن ویتامین C بالا و فلاونوئید ها یک آنتی اکسیدان قوی بوده که میتواند خطر سکته و بروز سرطان ها را در افراد کاهش دهد. علاوه بر مزایای سلامتی، لیموترش برای کاهش وزن نیز مفید است. در مطالعه ای که بر روی بانوان در سنین نزدیک به یائسگی انجام شد نشان داد که یک رژیم سم زدایی با لیمو ترش در مقایسه با سایر رژیم ها می تواند مقاومت به انسولین، چربی بدن، BMI، وزن و نسبت دور کمر به باسن را بیشتر بکاهد.

در رابطه با مکانیسم اثر لیموترش در کاهش وزن دو تئوری وجود دارد:

1 : لیموترش حاوی فیبر محلولی به نام پکتین است که با حجیم شدن در معده احساس سیری را به فرد القا می­ کند. برای دریافت پکتین باید لیمو ترش به صورت کامل مصرف شود زیرا آب لیموترش فاقد این فیبر است.

2: اثر بعدی ادعا شده مربوط به ترکیبات شیمیایی موجود در لیموترش و عصاره آن است که از راه های مختلفی منجر به کاهش وزن خواهد شد. در یک مطالعه حیوانی نشان داده شد موشهایی که رژیم پرچرب به همراه پلی فنول های پوست لیموترش را مصرف کرده بودند در مقایسه با گروه دیگر وزن و چربی کمتری در بدن آنها ذخیره شده بود. البته برای اثبات این ادعاها نیاز به مطالعات بیشتری وجود دارد.

پرل لیمو ترش و لاغری

از سوی دیگر مشکلی که در کاهش وزن ها ایجاد میشود شل شدن و افتادگی پوست است. لیمو ترش با داشتن ویتامین C که نقشی حیاتی در ساخته شدن کلاژن و حفاظت پوست دارد، می تواند در رژیم های کاهش وزن به استحکام بافت پوست کمک کند. البته مکمل های حاوی کلاژن و ویتامین ث نیز نقش موثری در پیشگیری از این موضوع در رژیم های کاهش وزن می توانند داشته باشند.

مصرف لیموترش به صورت طبیعی و یا به صورت مکمل که حاوی عصاره پوست لیموترش است می تواند در کاهش وزن و بافت چربی به افراد کمک کند. البته همواره به این نکته توجه داشته باشید که برای حصول بهتر نتیجه در کاهش وزن باید یک رژیم مناسب داشته باشید و فعالیت بدنی خود را افزایش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ما برای ارائه خدمات بهتر از کوکی ها استفاده میکنیم.