دیابت و رژیم درمانی برای افراد مبتلا

رژیم درمانی برای افراد مبتلا به دیابت

دیابت و رژیم درمانی برای افراد مبتلا

دیابت و اهداف و نتایج رژیم درمانی برای افراد مبتلا به آن، دستیابی تا حد امکان به حفظ نرمال یا نزدیک به نرمال سطح گلوکز خون است، بخصوص زمانی که بیماریهای لیپیدی و لیپوپروتئینی، بیماری های مزمن کلیوی، فشار خون و بیماری های قلبی عروقی همراه آن باشد.

علل مهم ابتلا به دیابت نوع 2:

چاقی و اضافه وزن از علل مهم ابتلا به دیابت نوع دو هستند. بنابراین بیماران مبتلا به دیابت که دارای اضافه وزن یا چاقی می باشند باید نسبت به کاهش وزن خود از طریق کاهش کالری مصرفی و افزایش فعالیت بدنی اقدام نمایند.

کاهش وزن:

حتی کاهش پنج درصدی وزن هم می تواند سبب کنترل بهتر قند خون شود. فعالیت ورزشی هوازی با شدت متوسط، حداقل 5 روز در هفته و هر بار به مدت 30 دقیقه یا ورزش هوازی با شدت زیاد، سه روز در هفته و هر بار به مدت 20 دقیقه اثرات مفیدی بر گلوکز خون و حساسیت انسولینی دارد. لازم است قبل و بعد از تمرینات ورزشی قند خون اندازه گیری و مداخلات لازم انجام شود. افراد با قند خون بالای 250 مجاز به انجام فعالیت های بدنی نخواهند بود.

تغذیه مناسب:

در برنامه غذایی افراد دیابتی لازم است تعداد وعده ها و میان وعده ها افزایش و حجم وعده ها کاهش یابد ( حداقل 6 وعده مختصر) و میزان کربوهیدرات های تنظیم شده توسط متخصص تغذیه در هر وعده و میان وعده تقسیم گردد.

همچنین توصیه می شود که تا حد امکان از مصرف قندهای ساده همچون قند، نبات، شکلات، شیرینی جات، بستنی، نوشابه و هرچیزی که در تهیه آن از شکر استفاده شده است، هویج پخته شده، آب هویج و آب میوه ها پرهیز گردد.

فیبرها

و در مقابل دریافت فیبرها از طریق مصرف بیشتر سبزی ها، میوه ها، حبوبات و نان های سبوس دار مانند نان سنگک و نان جو افزایش یابد. فیبرها به ویژه فیبرهای محلول موجود در میوه هایی همچون سیب، آلو و مرکبات، غلاتی نظیر جو و جو دو سر و انواع حبوبات سبب کاهش کلسترول و گلوکز خون می شوند.

با مصرف روزانه 3 واحد از سبزی ها و 2 واحد از میوه ها، بخش زیادی از فیبر مورد نیاز افراد تامین می شود. میزان چربی رژیم های غذایی افراد دیابتی باید تنظیم شود و توصیه می گردد از روغن های گیاهی همچون روغن زیتون و کانولا استفاده شود. از مصرف اسید های چرب ترانس و اسیدهای چرب اشباع موجود در روغن های سرخ کردنی، روغن های جامد نباتی، مارگارین، فست فودها و غذاهای آماده شده در بیرون از منزل تا حد امکان اجتناب شود. موادی که روی آن ها عبارت “بدون قند” درج شده الزاما بی خطر نبوده و لازم است در مصرف آن ها افراط نشود. موادی که عبارت “بدون چربی” روی آن ها درج شده است، کربوهیدرات زیادی دارند و لازم است هنگام خرید اقلام غذایی به برچسب محتویات آن توجه شود.

مواد غذایی مناسب افراد دیابتی

در انتها توصیه می گردد که افراد مبتلا به دیابت، با مشورت متخصصین تغذیه، پزشک یا داروساز، جهت کمک به سلامت عمومی بدن و تامین مواد مغذی و ویتامین های مورد نیاز بدن از مکمل های تغذیه ای که فاقد شکر، مخمر و لاکتوز  هستند استفاده کنند. همچنین، مکمل های تغذیه ای حاوی کروم تا 200 میکروگرم در روز انتخاب خوبی برای این دسته از بیماران است.

برای کنترل بهتر قند خون و پیشگیری از عوارض و پیشرفت بیماری در کنار دارودرمانی از برنامه های تغذیه ای تجویز شده توسط متخصصین تغذیه پیروی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ما برای ارائه خدمات بهتر از کوکی ها استفاده میکنیم.