مکمل های مولتی ویتامین و مینرال

مولتی ویتامین و مواد معدنی

مکمل های مولتی ویتامین و مینرال

مکمل های مولتی ویتامین و مینرال و مصرف درست آنها در کاهش شدت بیماری و کوتاه شدن دوران نقاهت بیماری های حاد موثر است. همانطور که از نام آنها آشکار است مکمل های مولتی ویتامین و املاح نمی توانند جایگزین تغذیه کامل و سالم شوند و فقط به عنوان کمک باید استفاده گردند.

در مطالعه ای دیده شد، بزرگسالانی که به مدت ۱۲ هفته از مکمل های مولتی ویتامین و مینرال حاوی زینک و مقدار بالای ویتامین سی استفاده کردند، شدت پایین تر بیماری و دوره نقاهت کوتاه تری در مقایسه با سایر افراد همسن داشتند.

در این مطالعه نسبت افراد مبتلا به بیماری در دو گروه کاهش پیدا نکرده بود، اما طول دوره درمان و علائم ایجاد شده در افراد مبتلا، در گروهی که مکمل مصرف کرده بودند کمتر شده بود.

با افزایش سن خطر کمبود ویتامین ها و موادمعدنی که منجر به ضعف سیستم ایمنی میشوند و همچنین نیاز به استفاده از مکمل های تغذیه ای به صورت مقطعی افزایش می یابد. با توجه به مطالعاتی که در آمریکا، کانادا و اروپا انجام شده است، تقریباً یک سوم سالمندان دارای کمبود حداقل یک ریز مغذی هستند که منجر به تضعیف سیستم ایمنی خواهد شد. تظاهرات این کمبودها به شکل افزایش التهاب، سرکوب ایمنی ذاتی و کاهش عملکرد سلول های T بروز پیدا می‌کند.

ترکیبات مکمل که در این مطالعه استفاده شده بود به شرح زیر است:

Vitamin A: 700 micrograms
Vitamin D: 400 international units
Vitamin E: 45 milligrams
Vitamin B6: 6.6 milligrams
Folate: 400 micrograms
Vitamin B12: 9.6 micrograms
Vitamin C: 1,000 milligrams
Iron: 5 milligrams
Copper: 0.9 milligrams
Zinc: 10 milligrams
Selenium: 110 micrograms.

که این زیرمغذی ها تمرکز بیشتری بر تقویت سیستم ایمنی دارند.

منبع:
https://www.sciencedaily.com/releases/2020/08/200818094048.htm

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ما برای ارائه خدمات بهتر از کوکی ها استفاده میکنیم.